Beleef de magie van kerst in New York en Washington D.C.: schaatsen in Central Park, de skyline vanaf One World, verlichte monumenten by night en ultieme city vibes in twee wereldsteden!
Droom je van kerst in New York? Tijdens deze winterse groepsreis ontdek je de highlights van NYC. Van een skyline cruise en schaatsen in Central Park tot vrije dagen vol shopping, shows en city adventures. Daarna reis je door naar Washington D.C., waar je langs het Witte Huis, het Capitool en indrukwekkende monumenten wandelt. Twee iconische steden, één magische kerstervaring!
Kies je leeftijdsgroep en bekijk wat er beschikbaar is.
Klik om de kaart te laden
We vliegen met een tussenstop naar New York (JFK of Newark) en worden daar opgehaald voor de transfer naar ons hotel, Marriott Courtyard Lyndhurst. Vanuit hier bereik je in ongeveer 45 minuten het centrum van New York.
Na aankomst frissen we ons op en dineren we samen (vast menu, met vegetarische en glutenvrije opties) inclusief welkomstdrankje. Tijdens het diner bespreekt de reisbegeleider het programma en maken we kennis met elkaar.
Na het ontbijt maken we een cruise over de Hudson en East River. Tijdens deze tocht varen we langs het Vrijheidsbeeld en geniet je van de indrukwekkende skyline van New York.
Daarna bezoeken we het One World Trade Center voor een panoramisch uitzicht over de stad. Ook het 9/11 Memorial ligt hier en is zeker een bezoek waard; het museum is optioneel. In de avond reizen we terug naar New Jersey.
Na het ontbijt reizen we met het openbaar vervoer naar Central Park, waar we gaan schaatsen op een van de bekendste ijsbanen van New York. We huren schaatsen en genieten van deze typisch New Yorkse ervaring.
Daarna lopen we richting Times Square en heb je de middag vrij om de stad verder te ontdekken. Denk aan Central Park, Macy’s, de Brooklyn Bridge of het Empire State Building. Mocht de ijsbaan gesloten zijn, dan wijken we uit naar een andere schaatsbaan in de stad.
Vandaag heb je de hele dag om New York op je eigen tempo te verkennen. Bedenk vooraf wat je graag wilt zien en ondernemen. Vaak zijn er reisgenoten met vergelijkbare plannen, zodat je samen op pad kunt.
Vandaag heb je opnieuw tijd om New York te verkennen. Bezoek bijvoorbeeld het Vrijheidsbeeld en Ellis Island, wandel of fiets over de Brooklyn Bridge of geniet van het uitzicht vanaf het Empire State Building. Ook musea zoals het Museum of Modern Art of het Guggenheim zijn aanraders.
Er is volop keuze in Manhattan, dus kijk vooraf alvast wat je graag wilt doen om je tijd optimaal te benutten.
Vandaag reizen we met de bus naar Washington D.C. en checken we in bij het Holiday Inn Washington-Central/White House. We verwachten aan het einde van de middag aan te komen.
Vandaag heb je de hele dag om Washington D.C. op eigen gelegenheid te verkennen. Je kunt bijvoorbeeld kiezen voor een hop-on hop-off tour of zelf langs de belangrijkste monumenten en musea wandelen.
Aanraders zijn het Washington Monument, het Witte Huis, het Capitool, de Supreme Court, de Library of Congress en het National Air and Space Museum. In het hart van de Amerikaanse politiek rondlopen maakt deze stad tot een indrukwekkende ervaring.
Vandaag is de laatste dag van jullie groepsreis New York & Washington. Afhankelijk van de vluchttijd is er nog tijd voor souvenirs of een laatste bezoek aan de stad. Door het tijdsverschil kom je morgen, op dag 9, weer thuis aan.
We hopen dat je terugkijkt op een afwisselende en mooie reis. Het programma wordt zoveel mogelijk uitgevoerd zoals beschreven, maar door omstandigheden kunnen aanpassingen nodig zijn.
Onze Nederlandse reisleider is je aanspreekpunt tijdens deze groepsreis
Je bent nooit de enige die alleen reist. Boek dus gerust als solo reiziger
Voor eerlijke reisvoorwaarden en de nodige garanties
Je verblijft tijdens deze reis in twee verschillende hotels
Deze reis heeft een laag intensiteitsniveau. Je bent actief in de zin dat je veel te voet de stad verkent, maar er zijn geen fysieke uitdagingen of zware programmaonderdelen. Het tempo is ontspannen en goed vol te houden, met voldoende vrije tijd om zelf je dag in te delen.
De intensiteit zit vooral in het ontdekken van een grote stad en het opnemen van veel indrukken, niet in fysieke inspanning. Met een normale basisconditie kun je deze reis comfortabel beleven, terwijl je optimaal geniet van de kerstsfeer in New York.
Is deze reis geschikt voor jou?
We vinden het belangrijk dat de reis die je boekt ook bij jou als persoon past. Daarom geven we je wat extra informatie, zodat je je beslissing goed kunt afwegen.
Deze reis combineert twee wereldsteden in winterse setting. In New York draait het om iconische highlights en kerstsfeer: Rockefeller Center, Fifth Avenue, Central Park, Times Square en de verlichte etalages die de stad in december extra bijzonder maken. Daarnaast is er ruimte voor vrije invulling, bijvoorbeeld voor een musical, observatiedek of schaatsbaan.
Vervolgens reis je door naar Washington D.C., waar het karakter compleet verandert. Hier staan monumenten, musea en politieke geschiedenis centraal. Je bezoekt onder andere het Witte Huis, het Capitool, Lincoln Memorial en verschillende Smithsonian-musea. De combinatie van New Yorks energie en Washingtons statigheid maakt deze reis inhoudelijk rijk en afwisselend.
Deze reis wordt vaak geboekt door reizigers die graag een stedentrip willen maken, maar dat liever niet alleen doen. Veel deelnemers boeken solo en vinden het prettig om samen highlights te ontdekken, zonder dat het een party- of intensieve groepsreis is.
Je reist met mensen die houden van wereldsteden, cultuur, historie en kerstsfeer. Het zijn vaak reizigers die energie krijgen van iconische plekken, fotografie, musea, winkels en winterse stadsbeleving. De groepsdynamiek is sociaal en gezellig, maar niet luid of geforceerd. Samen ontdekken staat centraal.
De fysieke inspanning is laag tot gemiddeld. Je loopt dagelijks behoorlijk wat kilometers in beide steden, maar dit gebeurt in een rustig tempo met voldoende stops. Er zijn geen hikes of zware activiteiten. Het belangrijkste is dat je het leuk vindt om een stad te verkennen en veel te zien.
Je komt terug met het gevoel dat je twee totaal verschillende kanten van Amerika hebt ervaren. De magie van New York in kerstsfeer en de indrukwekkende monumentale uitstraling van Washington zorgen voor een sterke combinatie van sfeer en inhoud.
Je neemt herinneringen mee aan verlichte avenues, historische monumenten, musea, skyline-uitzichten en het gevoel dat je in korte tijd veel hebt gezien zonder dat het gehaast voelde. Het is een reis die iconisch aanvoelt, maar tegelijk overzichtelijk en goed te doen is.
Deze reis naar New York en Washington past perfect bij je als je altijd al de kerstsfeer in New York wilt meemaken en tegelijkertijd een tweede wereldstad wilt ontdekken. Je houdt van iconische plekken, verlichte straten, skyline uitzichten en het gevoel dat je midden in een filmdecor loopt. Tegelijk vind je het interessant om monumenten, musea en historische plekken te bezoeken en de politieke en culturele kant van Amerika beter te begrijpen.
Je krijgt in korte tijd het beste van twee totaal verschillende steden. In New York draait het om energie, kerstlichtjes en wereldberoemde highlights zoals Rockefeller Center, Central Park en Times Square. In Washington ervaar je juist rust, grandeur en historie bij het Witte Huis, het Capitool en de indrukwekkende memorials. Die combinatie maakt deze reis inhoudelijk sterk en verrassend compleet.
Deze reis is ideaal voor reizigers die veel willen zien zonder een fysiek zwaar programma. Je bent graag actief in een stad, vindt lopen geen probleem en geniet van samen ontdekken met leeftijdsgenoten. Veel deelnemers boeken solo, maar willen de ervaring delen en vinden het prettig dat alles goed geregeld is.
De reis past minder goed bij je als je vooral rust zoekt op één plek, een natuurreis wilt maken of liever volledig zelfstandig reist zonder groepsmomenten. Zoek je echter een sfeervolle, goed georganiseerde groepsreis waarin twee iconische Amerikaanse steden samenkomen in de meest bijzondere periode van het jaar, dan is dit een ervaring die je bijblijft.
Je paspoort dient tijdens je hele verblijf in de VS geldig te zijn. Daarnaast moet je vooraf een ESTA-toestemming (40 USD) aanvragen via het officiële systeem van de Amerikaanse overheid. Zonder goedgekeurde ESTA mag je niet aan boord van de vlucht.
Let op: een ESTA is niet mogelijk als je in bepaalde landen geweest bent of als je een strafblad hebt. Bekijk het reisadvies, het is je eigen verantwoordelijkheid om te voldoen aan de eisen om een land binnen te komen.
Er is de afgelopen periode veel berichtgeving geweest over reizen naar de Verenigde Staten. Voor onze groepsreizen geldt dat alle reizigers normaal zijn binnengekomen zonder bijzonderheden of extra problemen bij de grens.
Wie beschikt over een geldig paspoort en een goedgekeurde ESTA kan in de praktijk gewoon volgens planning reizen. Uiteraard adviseren we om vooraf alle documenten zorgvuldig te controleren en het actuele reisadvies van de Rijksoverheid te raadplegen.
Voor een groepsreis naar de Verenigde Staten zijn geen verplichte vaccinaties vanuit Nederland.
Wel worden de volgende vaccinaties vaak aanbevolen, afhankelijk van je persoonlijke situatie en reisduur:
• DTP (difterie, tetanus, polio)
• Hepatitis A
Voor de VS geldt verder geen verhoogd risico op tropische ziekten zoals malaria of gele koorts.
Een uitgebreide reisverzekering is verplicht voor deelname. Zorg dat deze de inbegrepen activiteiten van het programma, medische kosten van bijvoorbeeld een ziekenhuisopname en repatriëring dekt. Het is een mogelijkheid om via ons een kortlopende reisverzekering af te sluiten, uiteraard staat het je ook vrij om deze elders af te sluiten.
Onder het tabje data vind je de geplande vluchten. Vluchten zijn altijd onder voorbehoud van wijzigingen. Je kunt hier geen rechten aan ontlenen. In principe vlieg je met de hele groep samen. In zeldzame gevallen kan dit afwijken, bijvoorbeeld als je lastminute boekt. In dat geval nemen we altijd contact met je op voordat we een vliegticket voor je vastleggen. Boek je een reis met een overstap in Canada, dan dien je aanvullend een ETA aan te vragen. In je Simi account geven we hier instructies voor.
Let op: vul je naam exact in zoals in je paspoort, met je eerste officiële voornaam en volledige achternaam.
Tijdens deze reis verblijven we in eenvoudige maar nette accommodaties. In de dag-tot-dag omschrijving vind je de geplande hotels. Je slaapt met maximaal 4 personen op een kamer (2 mannen + 2 vrouwen, 4x man of 4x vrouw). In de meeste gevallen gaat het om kamers met twee tweepersoonsbedden. Dit houdt onze groepsreis betaalbaar. Je kiest zelf op basis van de heenweg met wie je een kamer deelt.
Het boeken van een eenpersoonskamer is niet mogelijk bij deze groepsreis.
Tijdens de reis is er een Nederlandstalige reisbegeleider aanwezig die alles ter plaatse coördineert en jullie aanspreekpunt is. Tijdens vaste contactmomenten deelt hij of zij praktische informatie, routes en tips voor onderweg en de avonden.
Jullie reisbegeleider is in het hotel om jullie te voorzien van alle nodige informatie en regelt de omliggende dingen voor jullie. Door restricties met betrekking tot het mogen gidsen van een reis in New York en Washington hebben we ervoor gekozen de reisbegeleider niet actief deel te laten nemen, om zodoende de reis toch tegen een scherpe prijs aan te kunnen bieden.
New York kent een echte winter. In december ligt de temperatuur tussen de 6 graden en -1. Daarnaast kan het in New York stevig sneeuwen, wat natuurlijk een enorme extra toevoeging aan je reis is zo rondom de kerstperiode.
Als je op vakantie gaat is het altijd handig om even te kijken of je een visum dient aan te vragen, eventuele vaccinaties verplicht zijn of worden aanbevolen, of je een wereldstekker nodig hebt en of je een paspoort nodig hebt in plaats van je id-kaart. Al deze informatie kun je vinden op onze pagina over visa, inentingen en medicijnen. Voor de VS geldt het volgende (controleer dit zelf ook nog even via Google voor vertrek):
Je hebt meerdere vrije middagen en volledige dagen om New York en Washington op eigen tempo te ontdekken. Dit is bewust zo ingericht, zodat je zelf kunt kiezen wat je wilt zien en doen.
Er is een reisbegeleider vanuit Simi die mee reist. Deze mag vanwege regelgeving echter vooral adviseren en is jullie aanspreekpunt tijdens de reis. Binnen New York en Washington verplaatsen jullie zelfstandig. Je kunt wel tips vragen natuurlijk, maar dit is echt een reis waar je zelf vooraf even goed moet kijken wat jij allemaal wilt zien en beleven. Op die manier haal je alles uit je reis.